Usáma bin Ládin je mrtev

2. května 2011 v 13:23 |  CoSeDěje
Zpráva, na kterou se čekalo devět a půl roku.

Ten zločinec zdaleka nebyl svého druhu jediný, ale nyní je jich o toho nejhoršího a nejschopnějšího méně. Snad je to dobré znamení.

Při přestřelce prý zemřelo několik lidí, jedna žena prý zemřela, protože sloužila jako živý štít.

Patrně nenajdeme lepší paralelu. Terorismus je ztělesněním něčeho odporného, absolutním popřením spravedlnosti a dokonalým vystižením zbabělosti.

A tak i největší terorista světa svou smrtí naplnil smutnou podstatu terorismu: "Statečný bojovník za pravou víru" Usáma Bin Ládin zemřel schovávaje se ve strachu za ženskou. Dokonce se spekuluje o tom, že žena mohla být Ládinovou nejmladší manželkou, zde už věru slova docházejí...

Není důležité, zda skutečně ta žena chránila vlastním tělem právě tohoto zloducha nebo jiného účastníka přestřelky, podstata je jistě více než jasná.

Při té přestřelce jich zemřelo jen pár, ale na světě je ještě spousta dalších duší zlomených zfanatizováním, dlouholetou hypnózou šílené mysli schovávající se za charismatickou osobnost a tvář něčího ochránce. A bojím se, že dokud člověk bude člověkem, duší náchylných k tak smutné proměně bude vždy až příliš na to, aby svět mohl být bezpečný.

Byl na útěku skoro deset let, nakonec to měl za sebou za pár sekund. Nutno se značnou dávkou hořkosti doplnit, že ten zlosyn měl zatraceně lehkou smrt narozdíl od mnoha jeho obětí umírajících hodiny, dny a týdny a narozdíl od těch, kterým jeho běsnění do konce života zničilo zdraví.

Píšu dle prvotních a kusých informací, ale myslím, že ačkoli jednotlivé skutečnosti budou upřesněny, jejich podstata zůstane neměnná.

Veškerá možná a kdyby jsou vyvrácena. Už se nebudeme ptát, jak by se asi cítil, kdyby čekal ve vězení na spravedlivý rozsudek a - patrně, přinejmenším podle amerického práva nevyhnutelnou - popravu. Nikdy se nedozvíme, zda vůbec v něm bylo něco dobrého a pokud ano, tedy co.

Je mrtev. Bůh ho suď.

Lukáš

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama