Politici novinářům: Nepište, nebo plaťte. Já politikům: Zodpovídejte se, nebo vypadněte!

6. února 2009 v 18:41 |  CoSeDěje

Miloš Zeman svého času označil naše novináře za "Nejpitomější socioprofesní skupinu v naší zemi" a ten kdo si přečetl můj předposlední příspěvek zřejmě tuší, že ani já nejsem tohoto názoru dalek. Zde ovšem moje názorová spřízněnost s většinou našich politiků končí, a tak vás už možná nepřekvapí, když se novinářů nyní zastanu.
Popravdě řečeno, nejde mi ani tak o novináře, jako o sebe a o svoje právo na informace.
Znovu se totiž ukazuje, že v kterémkoli režimu jsou mlčící volové i svině chráněni, kdežto hovořící volové ochrany pozbývají ale ty svině se jim posmívají.
Nemluvím o ničem jiném, než o novinářích versus politicích. Výše uvedené animální idiomy si laskavě doplňte sami.
Jak jinak si mám vysvětlit, že poctivá novinářka dostane za poctivou a jednoznačně veřejně prospěšnou práci pokutu?
Pokutu dostala paní novinářka za to, že zamlčela zdroj videonahrávky dvou velmi důstojných pánů, jednoho dřívějšího a jednoho současného veřejného činitele. Pánové se radili o tom, co za co, kdo za kolik, kolik komu a o dalších zajímavostech. Za co ksakru soud novinářku pokutoval?
Probírali snad pánové plán vraždy? Byly snad v rozhovoru vyjeveny utajované údaje, které by ohrozily bezpečnost státu?
Kdepak, paní novinářka dostala pokutu za to, že si poslanci jistě zcela demokraticky a jistě v jednoznačné shodě s veřejným míněním odhlasovali, že ten, kdo bude strkat čumák do jejich špíny, dostane po něm hadrem. Ehm, tedy samozřejmě jen tehdy, když nezveřejní zdroj těchto informací. Takže tu vlastně není žádný problém. Určitě se každému, kdo ty informace má, bude chtít vykřičet do světa:
"Přišel jsem na to, že tito pánové politici jsou vlastně mafiáni. Ale kdepak, strach nemám, tady je má adresa…"
Ale já jsem v této zemi občanem, já mám právo vědět, co si upekli páni politici, byť by to bylo za zavřenými dveřmi. Já je totiž dosazuji do funkce, a mně se zpovídají ze svých činů. Dle posledních hlasování v parlamentu a rozhodnutí soudu o již dříve odhlasovaných "doplňcích" zákonů se však zdá, že mají politici pocit, že platí pouze první polovina věty - občan je dosazuje do funkce.
Ale to se pánové a dámy v poslanecké sněmovně přepočítali. Zapomněli totiž na další přísloví cechu řeznického:

Na každou svini se vaří voda!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mikesh Mikesh | 9. února 2009 v 14:01 | Reagovat

Tak mě napadá, že tohle bude docela dobrý test našich novinářů. Pokud si to nechají líbit, tak je opravdu bude možno zařadit na stejnou úroveň s těmi politiky, kteří takový zákon prosadili. Doufám ale, že budou do toho zákona šít, co se dá, a nejen do něj, ale taky (a to především) do politiků. Myslím, že Aktuálně má našlápnuto docela dobře...

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=628869

Teď ještě aby jim to vydrželo...

2 Misha Misha | 19. února 2009 v 22:00 | Reagovat

U nás se myslím říká, že na každou svini se najde řezník. To jen tak na okraj. Ale Luku, tebe vůbec netěší, že se naši politici po tak dlouhé době všichni shodli a to takzvaně napříč politickým spektrem?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama