Novoroční zamyšlení

1. ledna 2009 v 0:15
Tak jsem se rozhodl, že novoroční zamyšlení budu psát dycky třicátýho prvního o třičtvrtě na dvanáct, protože na ten Novej rok, minutu po dvanácté, už píšu mimo klávesnici.
Hlavně teda, jako na úvod, je potřeba si dát nějaký to novoroční předsevzetí. Rozhodně se vyplatí si přisáhnout, že něco uděláš s tím chlastem. Přiznej si, že takhle to dál nejde! Máš v tom prostě bordel. Prázdný flašky kam se podíváš a nevynesený odpadky a neupravenej mejkap, když seš ženská.
Je prostě důležitý dodržovat pitnej režim, a to si musíš umět rozdělit za každýho režimu. Stanovíš si, že třeba v pondělí je vodka, v úterý whisky, ve středu rum a tak se dostaneš až k neděli, kdy polevíš a ušetříš, protože budeš vlastenec a budeš pít pivo. Naučíš se mít v tom pořádek a Doc. Skála blahé paměti by zajásal.
Za druhý si to musíš umět rozpočítat. To není tak jednoduchý, popíšu Ti to: Napřed musíš ovládat ty různý písmenka a číslice, a bez toho se neobejdeš. Zvládneš to dvěma způsoby: Za prvý vychodíš základku. To nedoporučuju. Trvá to dlouho a nutěj Tě začít, když je Ti pitomejch šest let. Nebo absolvuješ rekvalifikaci na úřadu práce. To už je lepší! Jednak je to zadarmo, a to školství za chvíli nebude. A hlavně, ty vole, učíš se číst a psát až kolem dvacítky, a ne když si chceš hrát s bábovičkama na písku! To dá rozum, že ve zralejším věku to líp leze do palice. Taky další výhody to má. Když nenajdeš včas džob, přičte Ti sociálka k dobru, že jsi absolvoval nějakej kurz a ne jen tu pitomou základku, kterou má beztak každej. Já to vím, já to absolvoval, ergo nejsem žádnej vůl, abys věděl! Pamatuj si, že každej extra papír Ti bude v životě k něčemu dobrej, ikdyby to mělo být vysvědčení za dobrý chování v kriminále!
Když ses teda naučil počítat, tak začni: Pondělí si dáš deset panáků, abys nabral kuráž do zbytku týdne. To je dobrej začátek, sice skromnej, ale splnitelnej. Od úterka do středy to utlumíš, protože to už musíš počítat s úředníma dnama tam, kde dávají sociálku a různý papíry na hlavu a podobně. Začneš teda pořádně až o víkendu, když Ti nikdo nemůže vyčítat, že chlastáš, protože tehdy chlastá každej, navíc vrátíš prázdný flašky z minulýho víkendu (od lahváčů, pamatuješ?!). No a v pondělí to už znáš.
Takže, až si ten pitnej režim naplánuješ a rozpočítáš, můžeš začít dělat smělejší plány na delší dobu. Normální kariéra je tak za pět let na nádraží, za dalších pět let k popelnicím. Když budeš šikovnej, stihneš za pět let obě etapy. Nemůžeš být neskromnej a myslet si, že stihneš obě etapy zaráz a k tomu ještě něco vymámíš na sociálce za děcka a opálenej ksicht. To uměj jen ti, co se líp vyznaj a vysedávaj v kasínech. To Ty nejsi, a nestěžuj si. Ostatní tyhlensty existence živěj a to Ty nemusíš, protože pár drobnejma pamatujou daňoví poplatníci aji na Tebe!
No a potom už Ti zbývá jenom vybrat si dobu, způsob a místo odchodu do Věčných lovišť, což si zase ti co na Tebe makaj vybrat nemůžou, páč živěj rodiny a vůbec stát, kterej Ti platí lahváče.
Další, co si můžeš chválit, je to, že až chcípneš třeba neplánovaným noclehem na kolejích, tak Ti nejspíš obecní úřad zaplatí pohřeb a někde bude zapsaný aji Tvoje jméno. Kdybys chcípnul dejme tomu v Rusku, tak Ti možná jen vykopou díru, ze který budou trčet Tvoje hnáty, nápis žádnej a vedle Tebe spousta podobnejch, no a my jsme se tomu naučili říkat "Hrob neznámého vojína", v Rusku v originále "Bratskaja mogila" čili "Díra, kde hnijou svobodomyslní".

Tak si to do Novýho roku dobře rozpočítej a kdybys byl náhodou optimista, za pět či deset let mi napiš z první internetový kavárny vedle Tvý popelnice, jaký to bylo.

Za Doc. Skálu a jeho následovníka MUDr. Karla Nešpora, CSc. všem duším alkoholem zlomeným adresuje k příjemnému prožití novoroční kocoviny a dodržení jedenáctého přikázání: "Nepijte již třetí sklenku!" zhýralá duše

Lukáš 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Přema Přema | 1. ledna 2009 v 15:02 | Reagovat

vpoho Lukec:)

2 Mikesh Mikesh | 1. ledna 2009 v 23:42 | Reagovat

To je L., jak ho mám rád - sžíravý satirik, kritik postmoderní společnosti, ukazatel nešvarů, alergik na modrou, tramp, nerozpustný sněhulák... s rychlopalebnou rukou na klávesnicí - nesmiřitelný, přesný a ostrý jako mexické chilly fazole.  GO GET'EM, BOY!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama