Na rozloučenou

20. ledna 2009 v 17:54 | Mikesh |  CoSeDěje


Mikesh mi poslal příspěvek, jenž ze srdečností jemu vlastní posílá pozdrav na poslední cestu panu ministrovi Julínkovi, odvážnému experimentátorovi a všemi obdivovanému zastánci dokonale privatizovaného zdravotnictví, kterému kšefty šlapou jak Škodovce třetí směna:Pane Julínku,

hovoříte krásně. Vždyť přece vše funguje tak, jak má. Reforma zdravotnictví šlape. Poplatky ušetřily miliardy (kde jsou?), lidé jsou hloupí a kvůli odpuštěným "třicetikorunám" stojí před lékárnami hodinové fronty v mrazu. O tom hovoříte krásně. Zlý jazyk by Vás mohl připodobnit k autíčku na setrvačník, které jede a jede, i když se už blíží hrana stolu. Ale Vy už nejste na hraně, pane Julínku, vy už letíte vzduchem! I s tou Vaší pravdou.
Navíc je tu, jak už to tak chodí, jedno velké ALE.
Možná jste v návalu práce trošku přestal vnímat, že v naší české kotlině máme demokracii. Není to nic moc, ale nic lepšího zatím nevymysleli. Nuže, v demokracii jsou takzvaní "voliči" (tzn. všichni zletilí a svéprávní občané). A ti si volí své zákonné zástupce, kteří provádějí jejich vůli (aby bylo jasno, vůli těch voličů…vy jste starý šibal, bůhví, jak byste si to přebral).
No a teď se dostáváme k jádru pudlíka. Vy jste zformuloval a provedl svoji reformu (tedy její první fázi, mráz mě obchází). Vše funguje tak, jak má (viz první věty tohoto rozloučení). Ale ouha. Voliči (ti samí dobráci, co si Vás vybrali, abyste konal podle jejich vůle) si to celé přebrali po svém a prostě Vám to neslupli. Řekli Vám, pane Julínku, takhle jsme si to nepředstavovali, my takovou reformu nechceme. Slyšet jste je myslím mohl v říjnu 08 jasně. Takže, co nám ještě chcete vykládat? A přestaňte se snažit "prokomunikovat" svoje vize, měl jste na to rok. Věřím Vám, všechno šlape jako Rolexky ze stánku. Jen lidi jsou blbci a celé to tak nějak nepochopili. Jenže co se dá dělat, když máme tu demokracii, že jo.

S pozdravem "lečte se"

Mikesh


A co k tomu dodá Lukesh?
Snad že se přes veškerou Julínkovu snahu nepodařilo zkorumpovat třiceti korunami VŠECHNY lékaře?
Prodat mafiánům VŠECHNY nemocnice?
Rozdat milionové odměny a odstupné za to, že zrušili různá oddělení VŠEM ředitelům nemocnic? Zázračně uzdravit VŠECHNY, kteří nechtějí přijít o část nemocenské a tak nemocní pracují, stejně jako se nepodařilo udělat alespoň NĚCO s dinosauřími zisky farmaceutických společností a dodavatelů zdravotnických potřeb, alespoň NĚCO s plýtváním léky a zdravotnickými potřebami?

Zbyla po něm jen kocovina, na kterou neschopenku nedostaneš a prázdná kešeňa, jejíž obsah se přemístil mimo jiné do tak efektivně pracujících zdravotních pojišťoven, které přeci potřebují mít miliardové rezervy.

Tak, a teď jsem zvědav, za jak dlouho poletí nová nejvyšší zdravotnice, protože mám takové tušení, že to bude Julínek v sukních.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misha Misha | 30. ledna 2009 v 5:58 | Reagovat

Zajímavé na panu Julínkovi je to, že podle slov vlastního předsedy strany, odvedl vynikající práci a je prostě jako ministr zdravotnictví ten nejlepší, který tam kdy byl. Jediné, co mu jeho straničtí kolegové vytkly, byla neschopnost, vše to dobré, co pro tuto zemi vykonal, vysvětlit obyčejným lidem. Tak aby pochopili, že placení poplatků, které zůstávají v kapse těm lidem, kterým se chytře před zavedením prodaly nebo pronajaly nemocnice, je dobré. Já to nějak nepochopil, ale jsem moc rád, že jsem díky tomu byl označen od pana kardinála Vlka za Jidáše, který se zaprodal za mizivých 30 zlatých.

Ale zpět k panu Julínkovi. Pokud byla jeho jedinou chybou špatná komunikace, tak to pak nebyla ani tak jeho chyba, jako spíš chyba pana Cikrta. Tento tiskový mluvčí předvedl našemu národu co to znamená být nazakomplexovaný a hrdý tiskový mluvčí. Pravý modrý pták, arogantní od hlavy až k patě. Je to hezká ukázka toho, jak se vyplatí vybírat si svůj tým opravdu dobře. Jenže vrána k vráně sedá. Což zřejmě platí o veškerém ptactvu. Nejspíš i o modrých ptácích.

2 Máximo Máximo | E-mail | Web | 8. listopadu 2011 v 14:12 | Reagovat

Pěkný....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama